Grupy

GRUPA BIEDRONKI – 2,5 - 3 lat, GRUPA MOTYLKI  - 4 lata

Jesteśmy najmłodszymi grupami w przedszkolu. Wiele rzeczy, które robimy, są dla nas nowością. Choć jesteśmy jeszcze mali, chętnie poznajemy przedszkolne zasady współżycia w grupie rówieśniczej. Przyswajamy nawyki kulturalnego i serdecznego zachowania się wobec kolegów. Uczymy się myśleć, mówić, słuchać i rozumieć.
Wychodząc na spacery poznajemy najbliższe otoczenie i podziwiamy otaczający nas świat przyrody.

Może nie wszystko nam wychodzi tak, jakbyśmy tego chcieli, ale zawsze się staramy. Najważniejsze, by każdy dzień sprawiał nam radość, dlatego często się uśmiechamy. Chętnie śpiewamy piosenki, tańczymy i bierzemy udział w zabawach ruchowych i zajęciach dydaktycznych.

 

GRUPA PSZCZÓŁKI -  5 lat

W naszej sali zorganizowaliśmy wiele ciekawych kącików zainteresowań. Jest kącik lalek, samochodowy, konstrukcyjny, kącik książki oraz plastyczny. Chętnie bierzemy udział w różnych zajęciach, zdobywamy wiedzę o otaczającym nas świecie, rozwijamy swoje zdolności i zainteresowania. Uczymy się wierszy, śpiewamy piosenki, poznajemy tańce. Swoje umiejętności prezentujemy na uroczystościach przedszkolnych. W naszym przedszkolu bierzemy udział w wielu zajęciach dodatkowych: uczymy się języka angielskiego , ćwiczymy na gimnastyce korekcyjnej, lubimy gry i zabawy z piłką, bierzemy udział w zajęciach plastycznych, logopedycznych i rytmice.

 

GRUPA MRÓWKI -  5-6 lat

Jesteśmy najstarszą grupą w przedszkolu. Chętnie uczestniczymy we wszystkich zajęciach, które pomagają nam przygotować się do szkoły. W każdym zakątku naszej sali przenosimy się w inny świat: w kąciku kuchennym gotujemy pyszne obiadki dla naszych lalek, w kąciku samochodowym budujemy trasy i bawimy się w wyścigi, gdy chcemy poznać ciekawostki i przypomnieć sobie ulubioną bajkę mamy kącik książki. Tych kącików jest wiele, w każdym coś się dzieje.

Nasze panie dbają o nas, zawsze się uśmiechają. Lecz nie tylko się bawimy, bardzo chętnie uczestniczymy w różnych zajęciach, których mamy bez liku. Tutaj śpiewamy i tańczymy, poznajemy język angielski oraz rozwijamy sprawność fizyczną.

Przedszkole "Katarzynka" 87-100 Toruń, ul. Konstytucji 3 Maja 14, tel. 56 648 67 10