Nasza Kuchnia

Nasza kuchnia wyposażona jest w specjalistyczny sprzęt gastronomiczny, umożliwiający bezpieczne i wartościowe przygotowanie smacznych posiłków w warunkach zgodnych z przepisami i normami zatwierdzonymi przez Rejonową Stację Sanitarno Epidemiologiczną. Personel kuchenny dba o różnorodność dań i zapewnia odpowiednio dobraną kalorycznie dietę.

• Przedszkolna kuchnia przygotowuje dania jak najbardziej zbliżone do posiłków domowych, dzięki czemu nasze potrawy są zdrowsze, smaczniejsze i zjadane z apetytem przez dzieci.
  • Sami przygotowujemy od podstaw dania nawet najbardziej pracochłonne takie jak pierogi, swojski makaron, kluski ziemiaczane itp.;
  • We własnym zakresie pieczemy ciasta i inne słodkie wypieki tj. ciasta drożdżowe, muffinki, gofry, rogaliki, amerykany, pączki, faworki, itp.
  • Serwujemy naszym przedszkolakom świeżo wyciskane soki;

I Śniadanie w godzinach 8.30 - 9.00
II Śniadanie w godzinach 11.30 – 12.00
Obiad
 w godzinach 14.00–14.30
Podwieczorek
w godzinach 16.00–17.00

Dzieci zachęcane są do jedzenia, bez przymusu. Wspólne posiłki są okazją do spróbowania różnorodnych dań, jak również do zapoznania dzieci z zasadami zachowania przy stole.