1 grudnia 2014 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z tatą Julki, górnikiem z toruńskiej Geofizyki.

Barbórka, spotkanie z górnikiem

Data: 2014-12-01

Zaproszony gość zapoznał dzieci ze specyfiką swojego zawodu, opowiadał o trudnych warunkach pracy pod ziemią, maszynach tam obsługiwanych i wydobywanych surowcach. Nasz gość przybył w pełnym galowym umundurowaniu. Odświętny strój, przypięte na klapie medale oraz czapka z powiewającymi piórami zrobiły na dzieciach ogromne wrażenie. Atrakcją dla nich była możliwość założenia czapki górniczej ze wspaniałym pióropuszem oraz możliwość obejrzenia pokazu multimedialnego przedstawiającego specyfikę pracy wykonywanej pod ziemią. Dzieci poznały wiele ciekawostek na temat ciężkiej i niebezpiecznej pracy. W podziękowaniu za pełne wrażeń spotkanie i poświęcony czas zaprosiły gościa do wysłuchania piosenki przygotowanej specjalnie na tę okazję. Na koniec spotkania obdarowały gości własnoręcznie wykonanymi prezentami.