Pasowanie na przedszkolaka

Data: 2014-10-23

Dnia 22 i 23 października 2014r odbyła się w przedszkolu Uroczystość Pasowanie na Przedszkolaka. Celem uroczystości było przyjęcie do grona przedszkolaków nowo przybyłych dzieci.

Uroczystość odbyła się w obecności pani Dyrektor, grona pedagogicznego a także rodziców. Był to szczególny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola, był to również ich pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością. Przedszkolaki przedstawiły przygotowany program artystyczny, wesoło prezentowały swoje umiejętności: śpiewały piosenki, tańczyły, recytowały wiersze.  Po występach artystycznych dzieci przyszedł czas na uroczyste ślubowanie. Po złożeniu przyrzeczenia przez dzieci nadszedł czas na „ceremonię” pasowania przez dotknięcie ramienia dziecka ołówkiem i wypowiedzenia słów ,, Pasuję Cię na przedszkolaka”.Na pamiątkę tego pięknego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom i książkę z wierszami.