Święto jabłka

Data: 2015-11-11

Tej jesieni przedszkolaki z "Katarzynki" obchodziły "Święto jabłka". Dzieci dowiedziały się o właściwościach jabłek, które pozytywnie wpływają na nasze zdrowie.

Grupa "Mrówek" przygotowała inscenizację wiersza J. Brzechwy "Entliczek-Pentliczek". Następnie panie prowadzące uroczystość przeprowadziły test n/t pochodzenia jabłek ich rodzajów i sposobów przyrządzania. Dzieci miały możliwość wykazać się również swoją sprawnością fizyczną podczas zabaw ruchowych, śpiewały znane piosenki o jabłkach a także smakowały specjały przygotowane z jabłek: sok, mus, kawałki jabłek. Na zakończenie każda z grup w swej sali ozdobiła sylwetę jabłka.