Święto Unii Europejskiej

Data: 2015-05-28

11 maja obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Europy. Celem uroczystości było utrwalenie poznanych symboli i zwyczajów państw europejskich oraz kształtowanie poczucia przynależności narodowej.

Wszystkie grupy zaprezentowały tańce ludowe pochodzące z różnych krajów europejskich –  polski taniec Grozik, czeską polkę, walc angielski oraz hiszpańskie pasodoble. Młodsze przedszkolaki zapoznały się z hymnem Unii Europejskiej, zaśpiewanym przez starszych kolegów. Dzieci prezentowały również piosenki o Holandii, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Uroczystość z pewnością pozwoliła dzieciom głębiej przeżyć treści europejskie oraz dostarczyła im dużo radości i niezapomnianych wrażeń.