Zajęcia w WORD

Data: 2014-12-08

Dnia 8 grudnia 2014 roku dzieci z grupy "Pszczółki" uczestniczyły w zajęciach o tematyce bezpiecznego poruszania się po drodze w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.

Zakres zagadnień, który został omówiony z dziećmi ogranicza się przede wszystkim do pieszych uczestników ruchu. Dzieci przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, zostały omówione niebezpieczne sytuacje spowodowane zachowaniami  najmłodszych. Dzieci uczyły się jak bezpiecznie przejść przez przejście dla pieszych w miejscu, gdzie są sygnalizatory oraz tam, gdzie ich brak, poznały wybrane znaki drogowe.

Najbardziej podobała się dzieciom zabawa w pieszych i pojazdy przy pomocy zestawu edukacyjnego „Autochodzik”. Podczas inicjowania ruchu ulicznego, dzieci utrwaliły i ćwiczyły wcześniej poznane zasady poruszania się po drodze.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały elementy odblaskowe.

Kilka tygodni później odwiedził nas tata Agnieszki, który pracuje w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Zaprezentował nam pokaz multimedialny, który utrwalił nam naszą wiedzę.