Zapisy i adaptacja

Zapisy na rok szkolny 2017/2018

Zapisy do Przedszkola "KATARZYNKA" odbywają się cały rok (w miarę wolnych miejsc).

Wszelkie informacje pod numerem telefonu  695-985-668 , lub osobiście w przedszkolu.

Pierwszeństwo mają dzieci:

• których starsze rodzeństwo uczęszczało do naszego Przedszkola,
  • które uczestniczyły w zajęciach adaptacyjnych.

Zajęcia adaptacyjne dla najmłodszych dzieci wraz z rodzicami odbywają się w miesiącu sierpniu na podstawie autorskiego programu adaptacyjnego

"KATARZYNKA – przedszkole przyjazne dzieciom".

Adaptacja to przystosowanie się dziecka do nowego środowiska jakim jest przedszkole, do nowych sytuacji i warunków. Moment pójścia do przedszkola jest bardzo ważnym wydarzeniem, gdyż jest to pierwsze doświadczenie społeczne dziecka i wielka zmiana w jego życiu. Następuje zmiana otoczenia, osób, rytmu dnia. Niektóre dzieci są zaciekawione nową sytuacją, a inne są niespokojne, niepewne, boją się zostać same, bez rodziców. Ich poczucie bezpieczeństwa zostaje zachwiane.

Dzieci różnią się między sobą poziomem zdolności przystosowawczych. Niektóre adaptują się łatwo, ale są też dzieci, które mają z tym duże trudności.

Aby uniknąć dramatów małych i dużych - czyli dramatów rodziców i dzieci proponujemy okres adaptacyjny, podczas którego dzieci i rodzice stopniowo przyzwyczajają się do nowej sytuacji.

Zajęcia prowadzone są przez nauczycielkę, która obejmuje wychowawstwo w grupie.

Wyposażenie Przedszkolaka:

W co najlepiej wyposażyć przedszkolaka do Przedszkola?

• 2,5-3 - latki: pampersy, chusteczki higieniczne i nawilżane, pidżamka do spania, komplet ubrań na zmianę (koszulka, spodnie, skarpetki, majtki), śliniaczek, kubek, szczoteczka z nakładką i pasta do zębów, teczka do przechowywania prac plastycznych.
  • 4,5,6- latki: strój na gimnastykę (spodenki, koszulka z krótkim rękawem), komplet ubrań na zmianę ( koszulka, spodnie, skarpetki, majtki), kubek, szczoteczka z nakładką i pasta do zębów, teczka do przechowywania prac plastycznych.